המשיח ונבואות בתנ"ך

מאמרים בנושאים כגון: אלוהות המשיח, מות המשיח, לידת המשיח, ביאת המשיח, הפרק האסור (ישעיהו נ"ג), ישוע המכונה ישו, הנוצרי, ביאת המשיח, היהודים המשיחיים, נבואות על המשיח, המשיח בתורה ובתנ"ך וכדומה...ישו הנוצרי - אסור ליהודים?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

לא אהב את ישו \ ישוע - הרב גרוסמן

השאלה האם ישוע (" ישו") הוא המשיח היהודי איננה שאלה פתוחה בין יהודים. כל מה שרב כלשהו יכתוב על האמונה בו יהיה מבוסס על ההנחה שישוע איננו המשיח ושהברית החדשה הינה אנטישמית ושאסור לקרוא אותה פן נקולל. מצויידים בדעות קדומות, יהודים שינסו ללמוד על המשיח בהכרח יגיעו גם הם לאותה מסקנה שישוע ( ישו הנוצרי ) איננו המשיח. בשל מעמדם בין קהל ישראל, מעטים הם הרבנים שיבחנו את הנושא בפתיחות, אוביקטיביות או בכלל.
המשך קריאה...
 
מתי יבוא המשיח? (דניאל הנביא פרק ט')

ביאת המשיחפרק ט' בספר דניאל הנביא מכיל את אחת הנבואות החשובות ביותר בתנ"ך. היא צופה מראש את המועד המדויק בו יופיע המשיח בעולם. 
בשנה הראשונה למלכות דריוש, מצא דניאל מידע מעניין בעודו קורא את ספרי הקודש היהודיים אשר נכתבו עד לאותה עת. דניאל מצא כי אלוהים הכריז מפי הנביא ירמיה כי גלות בבל תארך שבעים שנה. מידע זה היה בעל משמעות רבה במיוחד עבור דניאל מפני שהוא קרא אותו בשנת 538 לפנה"ס. מכיוון שגלות בבל החלה בשנת 605 לפנה"ס, הרי שהיא הלכה והתקרבה אל מועד סיומה. (דניאל פרק ט' פסוקים 1-2)

(הערה: מומלץ לקרוא את ספר דניאל להבנת הרקע)

המשך קריאה...
 
נבואת ישעיהו פרק נ''ג - משיח בן יוסף כנגד משיח בן דוד
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

הפרק האסור - ישעיהו נ"ג 53

ישעיהו פרק נ"ג, המוכר גם כ"הפרק האסור", הינו פרק המנבא על דחייתו של המשיח על ידי עמו ישראל...ההפטרה היא קטע מספרי הנביאים שנהוג לקרוא בציבור בבית הכנסת בשבתות, במועדי ישראל, ולעיתים גם בתעניות ציבור במנחה, לאחר סיום הקריאה בתורה.
"הפרק האסור" (כאמור, ישעיהו נ"ג) הוא פרק שאותו הפסיקו לקרוא בבתי הכנסת לאחר זמנו של ישוע. מדוע מפחדים הרבנים מפרק זה?
המשך קריאה...
 
האם על פי התנ''ך על המשיח להיוולד מבתולה? (ישעיהו הנביא פרק ז)
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

בתולה, אגדה או נבואה? אחת מיסודותיה של האמונה בישוע ("ישו") כמשיח היא הנבואה בישעיהו ז:י"ד בתנ"ך על אופן לידת המשיח, בה מתוארת 'עלמה' היולדת בן כאות על טבעי מאלוהים. הויכוח על פסוק זה מחולק לשניים, האחד – פירוש הקטע - על מי מדובר? השני – מה משמעות המילה "עלמה" בשפה העברית התנ"כית?

המשך קריאה...
 
מה היה יחסו של ישוע לתורה והאם הוא היה אנטישמי?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
ישו תורה תלמוד
"ישו היה אנטישמי, הטיף נגד התורה, שנא יהודים והתחיל דת חדשה", תשובה יהודית ממוצעת בה אנו עלולים להיתקל כתוצאה מדעה קדומה, שטיפת מוח דתית, או סתם בורות היסטורית.
אך לרוב, תגובות מסוג אלו הינן תמוהות, שהרי התלמוד אוסר על קריאת ואף החזקת ספר הברית החדשה. לאף אדם דתי ולאף רב אין את ההייתר להתקרב לברית החדשה כבר אלפיים שנה, אז איך הרבנים יכולים לטעון שספר הברית החדשה הוא ספר אנטישמי? הרי הם אינם קוראים בו.
 
המשך קריאה...
 
מי צלב את ישוע?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
צליבת ישו
אז מי צלב והרג את ישוע? השאלה הזו עומדת על הפרק כבר אלפי שנים. וחזרה ועלתה לפני מספר שנים כשהסרט "הפיסיון" עלה לאוויר, בארץ נשמעו הקולות שטענו כי יש להחרים את הסרט כדי לא לעודד אנטישמיות או "להעיר" שונאים רדומים.
המשך קריאה...
 
האם ישוע באמת קם מן המתים?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
ישוע קם מן המתיםסיפור תחייתו מן המתים של ישוע הינו סיפור הבדותא וההונאה המתוחכם ביותר שהומצא אי-פעם, או שהינו העובדה ההיסטורית הנפלאה ביותר שהתרחשה אי פעם.
נושא התקומה מן המתים מעביר את השאלה: "האם הברית החדשה דוברת אמת?" מן המישור הפילוסופי והופך אותה לשאלה הסטורית. אולם, האם קיימות ראיות מספקות המוכיחות את אמיתות התקומה?
להלן מספר נתונים חשובים: ישוע מנצרת, נביא יהודי שטען שהוא המשיח עליו מנבא התנ"ך, נאסר ונשפט כפושע פוליטי ולכן גם נצלב. שלושה ימים לאחר מותו וקבורתו, נמצא קברו ריק על-ידי מספר נשים שפקדו אותו. תלמידיו טענו שאלוהים הקים אותו מן המתים, וכי הוא נראה אליהם מספר פעמים לפני שעלה השמיימה.
על בסיס אירוע זה נולדה המשיחיות והתפשטה ברחבי האימפריה הרומית. בעקבותיה התפתחה גם הנצרות ומאוחר יותר נוצרו בתוכה פלגים רבים...
האם באמת התרחשה תקומת המתים? האם באמת היה קברו של ישוע ("ישו") ריק? מחלוקות בשאלות אלו ממשיכות לגעוש גם היום.
 
המשך קריאה...
 
האם הרבי מלובביץ (מנחם מנדל שניאורסון) הוא המשיח?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
הרבי מילובביץ אדמו"ר חב"דבכל כביש, על כל שלט ובכל פינה ניתן למצוא את אותו הרבי שדמותו מופצת ללא הרף, כמשיח ישראל, הרבי מנחם מנדל שניאורסון הידוע בכינויו ה"רבי מילובביץ". אך האם הוא באמת המשיח? וכיצד בכלל ניתן לדעת?
מאיפה הגיע הרעיון של משיח? מאיפה נשאבו הדעות עליו?
אם ברצוננו לדעת מי הוא המשיח עלינו לרדת למקורות – לנבואות התנ"ך.
גם חז"ל יסכימו על כך (תלמוד מסכת בבלי סנהדרין צ"ט ע"א) :
"כּל הַנְבִיאִים כּולָן לא נִתְנבְּאו אֶלָּא ליְמוֹת הַמָּשִׁיחַ"
המשך קריאה...
 
מדוע כלכך הרבה אנשים התחילו ללכת אחרי ישוע?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

אלבר קאמי

האם זה לא מוזר שגם אחרי שחלפו אלפיים שנה מאז שהתהלך פה בארץ, אנחנו עדיין מדברים על ישוע.
אף אחד לא יודע את התאריך המדויק שבו ישוע נולד, אבל לידתו חילקה את ההיסטוריה לשני חלקים: העידן שלפניה והעידן שאחריה.
ישוע מעולם לא כתב ספר, אבל מספר הספרים שנכתבו עליו רב יותר ממספר הספרים שנכתבו על כל אדם אחר בהיסטוריה.
ספר הברית החדשה שמתאר את חייו של ישוע, תורגם לכאלף וחמש מאות שפות וניבים. בכל שנה נמכרים כארבעים מיליון עותקים של הברית החדשה.
כל זאת בזמן שישוע לא הציג ציור, חיבר שיר, או כתב חיבור או יצירה מוזיקלית, אלא שחייו והמילים שיצאו מפיו, הם שהיוו מקור השראה ליותר ציורים, שירים, חיבורים וסרטים מכל אדם אחר בהיסטוריה. הצייר המפורסם ואן גוך כתב: "ישוע אומן שאין שני לו, אמנם לא צייר או חיבר, אך בקול גדול הכריז והפך בני אדם לבני אלמוות."1

 

המשך קריאה...
 
נבואות או ניחוש מוצלח
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

הנביא ישעיהו

במקרים רבים המאמינים באלוהים מסתמכים על נבואות שהתגשמו כתוקף לאמונתם. זהו באמת אחד הטיעונים החזקים ביותר שניתן להביא. אך האם הן לא יותר מניחוש מוצלח?

המשך קריאה...
 


דף 1 מתוך 7
                                                                                                                                                                                         

 


בעקבות המשיח


האם אנחנו זקוקים למושיע אחר מלבד אלוהים?

News image

לפי ישעיהו מ"ג 11, רק אלוהים יכול להושיע. איננו זקוקים למושיע אחר, וגם איננו מכירים במישהו כזה. האם זה באמת כך?הדברים שכתובים בישעיהו מ"ג 11 נאמרו לגבי "אלים" אחרים, והם מבהירים שהעם היהודי לא ייוושע על ידי אף אל אחר או גואל כלשהו. זה מאוד ברור. ברור גם שאלוהים גואל ... המשך

ראיות מדעיות חדשות לקיומו של אלוהים

News image

אני רוצה להחזיר אתכם אחורה, ל-23 באפריל 1992. באותו יום הודיעו על תגלית שלדבריו של הפיזיקאי האנגלי ד"ר סטפן הוקינג הייתה "…תגלית המאה, אם לא התגלית הגדולה בכל הזמנים". אמירה זו מדהימה, מכיוון שסטפן הוקינג ידוע כאיש שנוקט בלשון המעטה. ד"ר מייקל טרנר מאוניברסיטת שיקגו אומר שלא ניתן להפריז במשמעות התגלית. הם... המשך

האישור הארכיאולוגי שמעניקות תעודות תל מַרדִיך (אֶבלָה) למהימנותו של ספר בראשית בתנ"ך

News image

חוקרים רבים נוטים לראות בפרקים שפותחים את ספר בראשית (א׳־י״א) הסברים מיתולוגיים המבוססים על גירסאות קדומות יותר של סיפור הבריאה, שהסתובבו ברחבי המזרח הקרוב בימי קדם. אבל הגישה הזו מתמקדת רק בדמיון שקיים בין סיפור הבריאה של ספר בראשית לסיפורי הבריאה של התרבויות הקדומות האחרות. אם יוצאים מתוך הנחה שהמין ... המשך

-
+
3messianic_jews-יהודים-משיחיים

?יש לך שאלה          

בעקבות האחד          

בעקבות המשיח

לאורך התנ"ך, אלוהים מכוון אותנו בעזרת הנביאים והמלכים לעבר דמותו של "האחד" שאמור לפתור את הבעיה הגדולה ביותר של האנושות, הבעיה שהתחילה כאשר האדם הראשון מרד באלוהים - בואו ליהנות ממצגת קריקטורית העוקבת אחר "האחד". (למשיח בתורה - לחצו כאן)