המשיח ונבואות בתנ"ך

מאמרים בנושאים כגון: אלוהות המשיח, מות המשיח, לידת המשיח, ביאת המשיח, הפרק האסור (ישעיהו נ"ג), ישוע המכונה ישו, הנוצרי, ביאת המשיח, היהודים המשיחיים, נבואות על המשיח, המשיח בתורה ובתנ"ך וכדומה...ישו הנוצרי - אסור ליהודים?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

לא אהב את ישו \ ישוע - הרב גרוסמן

השאלה האם ישוע (" ישו") הוא המשיח היהודי איננה שאלה פתוחה בין יהודים. כל מה שרב כלשהו יכתוב על האמונה בו יהיה מבוסס על ההנחה שישוע איננו המשיח ושהברית החדשה הינה אנטישמית ושאסור לקרוא אותה פן נקולל. מצויידים בדעות קדומות, יהודים שינסו ללמוד על המשיח בהכרח יגיעו גם הם לאותה מסקנה שישוע ( ישו הנוצרי ) איננו המשיח. בשל מעמדם בין קהל ישראל, מעטים הם הרבנים שיבחנו את הנושא בפתיחות, אוביקטיביות או בכלל.
המשך קריאה...
 
מתי יבוא המשיח? (דניאל הנביא פרק ט')

ביאת המשיחפרק ט' בספר דניאל הנביא מכיל את אחת הנבואות החשובות ביותר בתנ"ך. היא צופה מראש את המועד המדויק בו יופיע המשיח בעולם. 
בשנה הראשונה למלכות דריוש, מצא דניאל מידע מעניין בעודו קורא את ספרי הקודש היהודיים אשר נכתבו עד לאותה עת. דניאל מצא כי אלוהים הכריז מפי הנביא ירמיה כי גלות בבל תארך שבעים שנה. מידע זה היה בעל משמעות רבה במיוחד עבור דניאל מפני שהוא קרא אותו בשנת 538 לפנה"ס. מכיוון שגלות בבל החלה בשנת 605 לפנה"ס, הרי שהיא הלכה והתקרבה אל מועד סיומה. (דניאל פרק ט' פסוקים 1-2)

(הערה: מומלץ לקרוא את ספר דניאל להבנת הרקע)

המשך קריאה...
 
נבואת ישעיהו פרק נ''ג - משיח בן יוסף כנגד משיח בן דוד
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

הפרק האסור - ישעיהו נ"ג 53

ישעיהו פרק נ"ג, המוכר גם כ"הפרק האסור", הינו פרק המנבא על דחייתו של המשיח על ידי עמו ישראל...ההפטרה היא קטע מספרי הנביאים שנהוג לקרוא בציבור בבית הכנסת בשבתות, במועדי ישראל, ולעיתים גם בתעניות ציבור במנחה, לאחר סיום הקריאה בתורה.
"הפרק האסור" (כאמור, ישעיהו נ"ג) הוא פרק שאותו הפסיקו לקרוא בבתי הכנסת לאחר זמנו של ישוע. מדוע מפחדים הרבנים מפרק זה?
המשך קריאה...
 
האם על פי התנ''ך על המשיח להיוולד מבתולה? (ישעיהו הנביא פרק ז)
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

בתולה, אגדה או נבואה? אחת מיסודותיה של האמונה בישוע ("ישו") כמשיח היא הנבואה בישעיהו ז:י"ד בתנ"ך על אופן לידת המשיח, בה מתוארת 'עלמה' היולדת בן כאות על טבעי מאלוהים. הויכוח על פסוק זה מחולק לשניים, האחד – פירוש הקטע - על מי מדובר? השני – מה משמעות המילה "עלמה" בשפה העברית התנ"כית?

המשך קריאה...
 
מה היה יחסו של ישוע לתורה והאם הוא היה אנטישמי?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
ישו תורה תלמוד
"ישו היה אנטישמי, הטיף נגד התורה, שנא יהודים והתחיל דת חדשה", תשובה יהודית ממוצעת בה אנו עלולים להיתקל כתוצאה מדעה קדומה, שטיפת מוח דתית, או סתם בורות היסטורית.
אך לרוב, תגובות מסוג אלו הינן תמוהות, שהרי התלמוד אוסר על קריאת ואף החזקת ספר הברית החדשה. לאף אדם דתי ולאף רב אין את ההייתר להתקרב לברית החדשה כבר אלפיים שנה, אז איך הרבנים יכולים לטעון שספר הברית החדשה הוא ספר אנטישמי? הרי הם אינם קוראים בו.
 
המשך קריאה...
 
מי צלב את ישוע?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
צליבת ישו
אז מי צלב והרג את ישוע? השאלה הזו עומדת על הפרק כבר אלפי שנים. וחזרה ועלתה לפני מספר שנים כשהסרט "הפיסיון" עלה לאוויר, בארץ נשמעו הקולות שטענו כי יש להחרים את הסרט כדי לא לעודד אנטישמיות או "להעיר" שונאים רדומים.
המשך קריאה...
 
האם הרבי מלובביץ (מנחם מנדל שניאורסון) הוא המשיח?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
הרבי מילובביץ אדמו"ר חב"דבכל כביש, על כל שלט ובכל פינה ניתן למצוא את אותו הרבי שדמותו מופצת ללא הרף, כמשיח ישראל, הרבי מנחם מנדל שניאורסון הידוע בכינויו ה"רבי מילובביץ". אך האם הוא באמת המשיח? וכיצד בכלל ניתן לדעת?
מאיפה הגיע הרעיון של משיח? מאיפה נשאבו הדעות עליו?
אם ברצוננו לדעת מי הוא המשיח עלינו לרדת למקורות – לנבואות התנ"ך.
גם חז"ל יסכימו על כך (תלמוד מסכת בבלי סנהדרין צ"ט ע"א) :
"כּל הַנְבִיאִים כּולָן לא נִתְנבְּאו אֶלָּא ליְמוֹת הַמָּשִׁיחַ"
המשך קריאה...
 
האם ישוע באמת קם מן המתים?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות
ישוע קם מן המתיםסיפור תחייתו מן המתים של ישוע הינו סיפור הבדותא וההונאה המתוחכם ביותר שהומצא אי-פעם, או שהינו העובדה ההיסטורית הנפלאה ביותר שהתרחשה אי פעם.
נושא התקומה מן המתים מעביר את השאלה: "האם הברית החדשה דוברת אמת?" מן המישור הפילוסופי והופך אותה לשאלה הסטורית. אולם, האם קיימות ראיות מספקות המוכיחות את אמיתות התקומה?
להלן מספר נתונים חשובים: ישוע מנצרת, נביא יהודי שטען שהוא המשיח עליו מנבא התנ"ך, נאסר ונשפט כפושע פוליטי ולכן גם נצלב. שלושה ימים לאחר מותו וקבורתו, נמצא קברו ריק על-ידי מספר נשים שפקדו אותו. תלמידיו טענו שאלוהים הקים אותו מן המתים, וכי הוא נראה אליהם מספר פעמים לפני שעלה השמיימה.
על בסיס אירוע זה נולדה המשיחיות והתפשטה ברחבי האימפריה הרומית. בעקבותיה התפתחה גם הנצרות ומאוחר יותר נוצרו בתוכה פלגים רבים...
האם באמת התרחשה תקומת המתים? האם באמת היה קברו של ישוע ("ישו") ריק? מחלוקות בשאלות אלו ממשיכות לגעוש גם היום.
 
המשך קריאה...
 
מדוע כלכך הרבה אנשים התחילו ללכת אחרי ישוע?
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

אלבר קאמי

האם זה לא מוזר שגם אחרי שחלפו אלפיים שנה מאז שהתהלך פה בארץ, אנחנו עדיין מדברים על ישוע.
אף אחד לא יודע את התאריך המדויק שבו ישוע נולד, אבל לידתו חילקה את ההיסטוריה לשני חלקים: העידן שלפניה והעידן שאחריה.
ישוע מעולם לא כתב ספר, אבל מספר הספרים שנכתבו עליו רב יותר ממספר הספרים שנכתבו על כל אדם אחר בהיסטוריה.
ספר הברית החדשה שמתאר את חייו של ישוע, תורגם לכאלף וחמש מאות שפות וניבים. בכל שנה נמכרים כארבעים מיליון עותקים של הברית החדשה.
כל זאת בזמן שישוע לא הציג ציור, חיבר שיר, או כתב חיבור או יצירה מוזיקלית, אלא שחייו והמילים שיצאו מפיו, הם שהיוו מקור השראה ליותר ציורים, שירים, חיבורים וסרטים מכל אדם אחר בהיסטוריה. הצייר המפורסם ואן גוך כתב: "ישוע אומן שאין שני לו, אמנם לא צייר או חיבר, אך בקול גדול הכריז והפך בני אדם לבני אלמוות."1

 

המשך קריאה...
 
נבואות או ניחוש מוצלח
מאמרים - ישוע המשיח ונבואות

הנביא ישעיהו

במקרים רבים המאמינים באלוהים מסתמכים על נבואות שהתגשמו כתוקף לאמונתם. זהו באמת אחד הטיעונים החזקים ביותר שניתן להביא. אך האם הן לא יותר מניחוש מוצלח?

המשך קריאה...
 


דף 1 מתוך 7
                                                                                                                                                                                         

 


בעקבות המשיח


דקדוק שמצביע על ישוע

האם חוקי הדקדוק העברי יכולים לעזור לנו להבין נבואות משיחיות? התשובה היא שכן. ולהלן דוגמה (תהילים ע''ח ... המשך

מאין באנו? ממצאי המאובנים האחרונים ואבולוציית האדם חלק ב

News image

הרבה אנשים מתייחסים לתיעוד מאובני ההומינידים כעדות מוחצת לאבולוציית האדם. מינים אלו לכאורה מייצגים את שלבי הביניים בין הקוף לאדם המודרני.רוב המודלים האבולוציוניים של מוצא האדם ממקמים את ההומו ארקטוס כחלק מהשושלת שמובילה לבני האדם המודרניים. ההומו ארקטוס נתפס לעיתים קרובות כשלב ביניים-מורפולוגית והתנהגותית  בין הקופים לבני האדם המודרניים.... המשך

האם הנבואות על ישוע בתנ''ך הן המצאות, אגדות וסילופים?

News image

טענה - "אני יכול למצוא בתנ"ך נבואות על מוחמד באותה קלות שאתה מוצא נבואות משיחיות על ישוע. וזאת בגלל כול ההוכחות-כביכול שלך שהן המצאות מהאגדות, סילופים או פירושים דרשניים חופשיים גרועים מאוד של המדרש". אם טענתך נכונה, מדוע המוסלמים אינם יכולים למצוא נבואות בתנ"ך? מדוע היה על המוסלמים לשנות את התנ"ך ... המשך

-
+
3messianic_jews-יהודים-משיחיים

?יש לך שאלה          

בעקבות האחד          

בעקבות המשיח

לאורך התנ"ך, אלוהים מכוון אותנו בעזרת הנביאים והמלכים לעבר דמותו של "האחד" שאמור לפתור את הבעיה הגדולה ביותר של האנושות, הבעיה שהתחילה כאשר האדם הראשון מרד באלוהים - בואו ליהנות ממצגת קריקטורית העוקבת אחר "האחד". (למשיח בתורה - לחצו כאן)